Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Dary trafią do Borysławia, gdzie są uczniowie z terenów objętych wojną

Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Dary trafią do Borysławia, gdzie są uczniowie z terenów objętych wojną

Do końca października potrwa zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci, które znalazły schronienie w Borysławiu, mieście partnerskim Wałbrzycha. To uczniowie, którzy przyjechali tam z terenów objętych wojną. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze i w Starej Kopalni zbieramy nowe przybory szkolne. Potrzebne są także nowe ubrania zimowe.

Dary trafią do Borysławia, gdzie przebywa spora grupa dzieci z objętych wojną terenów Ukrainy. Maluchy potrzebują nie tylko przyborów szkolnych, ale także ciepłego, zimowego ubrania.
– Co ważne, prosimy o przekazywanie nowych rzeczy. Mogą to być zeszyty, kredki, długopisy czy bloki rysunkowe. Wszystkie te artykuły, które powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej. Prosimy nie kupować kilku różnych produktów. Lepiej kupić na przykład dziesięć takich samych zeszytów i je przekazać, niż kilka różnych artykułów – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
Zbiórka prowadzona jest w obu siedzibach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, co oznacza, że dary można zostawić zarówno w siedzibie na Piaskowej Górze przy ulicy Władysława Broniewskiego, jak i w siedzibie na terenie Starej Kopalni.
Wyprawki trafią do tych uczniów, którzy znaleźli schronienie w Borysławiu. To miasto partnerskie Wałbrzycha, któremu już kilkukrotnie spieszyliśmy z pomocą. W minionych tygodniach w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na specjalnych warsztatach gościliśmy także młodzież pochodzącą właśnie z Borysławia.
– Liczymy, że kolejny raz mieszkańcy Wałbrzycha okażą serce i przede wszystkim sprawią, że na twarzach najmłodszych mieszkańców Borysławia pojawią się uśmiechy – dodaje Jarosław Buzarewicz.

źródło i fot. wok.walbrzych.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *