Dwa zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierujących

Wałbrzyscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do – na szczęście niegroźnych w skutkach – kolizji drogowych. Do pierwszego ze zdarzeń doszło w centrum miasta, do kolejnego na Poniatowie. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie wszystkim wsiadającym „za kółko” pod wpływem alkoholu i przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Pierwszy z kierujących – 31-latek – został zatrzymany w piątek nad ranem przez policjantów ruchu drogowego i prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w centrum miasta. Okazało się, że przed godziną piątą mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości uszkodził na prostym odcinku ul. Sikorskiego w Wałbrzychu swój samochód, uderzając kołem o krawężnik, a następnie o bariery energochłonne na pasie zieleni. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca, który wcześniej oddalił się z miejsca zdarzenia na pobliską stację benzynową, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał 0,81 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy, a jego pojazd trafił na parking strzeżony.
W niedzielę po godzinie 13:00 natomiast funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji na ul. Warszawskiej w Wałbrzychu zatrzymali 60-letnią wałbrzyszankę, która chwilę wcześniej kierowanym przez siebie samochodem osobowym uderzyła w zaparkowany przy ul. Orkana inny pojazd. Pijana kobieta nie była w stanie dmuchnąć w alkomat, dlatego policjanci zlecili w placówce medycznej pobranie krwi od 60-latki do celów procesowych, by potwierdzić fakt jazdy przez nią samochodem w stanie nietrzeźwości. Okazało się również, że wałbrzyszanka już w 2011 roku utraciła uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę właśnie pod wpływem alkoholu.
Oboje kierujący staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowych, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Okazuje się, że pomimo codziennych apeli wałbrzyszanie wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

ŻRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *