Trzech przestępców drogowych

Trzech mężczyzn odpowie za popełnienie przestępstw drogowych. Dwóch z nich w ciągu minionego weekendu nie zastosowało się do zakazów sądowych – za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 – a jeden z zatrzymanych mężczyzn dwukrotnie prowadził samochód pomimo cofniętych wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami – przez co może teraz trafić za kraty więzienia na 2 lata.

 

26 sierpnia koło godziny 18:30 policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu 38-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego od marca do września tego roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami.
Tego samego dnia po godzinie 19:00 w Olszyńcu na ul. Kościelnej – tym razem funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy – sprawdzili czy prawo jazdy posiada 69-letni mieszkaniec Głuszycy. Mężczyzna kierujący samochodem dostawczym, jechał nim pomimo wydanej w lutym tego roku przez Starostę Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Dzień później o tej samej godzinie inni głuszyccy policjanci zauważyli tego samego mężczyznę poruszającego się tym samym samochodem i ponownie zatrzymali go do kontroli drogowej, ale tym razem na ul. Łukasiewicza w Głuszycy. 69-latek odpowie więc przed sądem za popełnienie dwóch przestępstw drogowych w ciągu kolejnych 24 godzin.
W sobotni późny wieczór – około godziny 23:00 – funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy skontrolowali natomiast 45-latka jadącego samochodem osobowym ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Wałbrzyszanin kierował pojazdem pomimo orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu już dwóch zakazów prowadzenia pojazdów, obowiązujących łącznie do kwietnia 2024 roku.
W związku z kolejnymi zatrzymaniami przestępców drogowych ponownie apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, którzy przekażą informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *