OSIEM OSÓB ZATRZYMANYCH

W ostatnich dniach łącznie ośmioro złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha oraz Boguszowa-Gorc. Mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn i cztery kobiety do siedmiu różnych spraw. W jednej z nich syn okradł własnego ojca, inna dotyczyła włamania do mieszkania, kolejna kradzieży telefonu komórkowego, a pozostałe kradzieży sklepowych. Podejrzani, którzy w ostatnim czasie dopuścili się przestępstw, staną teraz przed sądem.

Pierwsze zgłoszenie otrzymali policjanci pierwszego komisariatu w poprzedni czwartek. Wynikało z niego, że 43-latek – z mieszkania należącego do jego 68-letniego ojca – dokonał kradzieży dokumentów i kart płatniczych, a następnie – znając PIN – wielokrotnie zapłacił nimi za zakupy lub wypłacił gotówkę w bankomatach. Policjanci prewencji pierwszego komisariatu szybko ustalili miejsce pobytu podejrzanego i zatrzymali go na terenie Piaskowej Góry.Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Z kolei w minione piątkowe przedpołudnie funkcjonariusze Komisariatu w Boguszowie-Gorcach otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 33-latek wykradł matce z miejsca zamieszkania wyroby alkoholowe, torebkę oraz buty sportowe, a z pobliskiego lombardu piłę spalinową. Łącznie straty oszacowane zostały na kwotę 775 złotych. Grozi mu teraz 5 lat pozbawienia wolności. W tym samym dniu kilka godzin później policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zauważyli przy ul. Psie Pole w dzielnicy Nowe Miasto 35-latka, którego podejrzewali o włamanie do mieszkania przy pl. Magistrackim, do którego doszło 17 kwietnia tego roku. Zniknęło z niego wtedy ponad 10 tysięcy złotych. Może on spędzić dziesięć lat za kratami więzienia.
Z kolei w sobotni poranek zatrzymano kolejną osobę za kradzież mienia. Tym razem w ręce policjantów kryminalnych drugiego komisariatu wpadł 18-latek, który dzień wcześniej wieczorem na ulicy okradł 39-letniego mieszkańca naszego miasta, zabierając mu telefon komórkowy o wartości blisko 700 złotych. To nie wszystko, ponieważ tego samego dnia po południu policjanci pierwszego komisariatu otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu kobiety w wieku 52 lat, która wcześniej dokonywała kradzieży. Policjanci w toku wykonanych czynności ustalili, że wałbrzyszanka od 9 marca do 2 czerwca tego roku w krótkich odstępach czasu wykradła z tej samej drogerii kosmetyki na łączną kwotę 820 złotych. Podczas czynności procesowych kobieta przyznała się do popełnionych czynów i złożyła wyjaśnienia. Jej również grozi 5 lat za kratami więzienia.
W sobotę po godzinie 18:30 funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację, że w placówce handlowej przy ul. 1 Maja pracownicy ochrony ujęli na kradzieży dwie kolejne kobiety. Okazało się, że mieszkanki powiatu wrocławskiego przyjechały do naszego miasta na tzw. „gościnne występy”. Z półek zabrały artykuły chemiczne o wartości 735 złotych i próbowały wyjść ze sklepu. Podczas przesłuchania również przyznały się do winy. Natomiast wtorkowe przedpołudnie to informacja o przyłapaniu przez pracowników ochrony obiektu handlowego przy ul. Mazowieckiej w Wałbrzychu na kradzieży kosmetyków 44-letniej kobiety. Wezwani na miejsce funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu zatrzymali mieszkankę powiatu wałbrzyskiego, a mienie wróciło na sklep. Kobieta odpowie za kradzież, za co grozi jej również kara pozbawienia wolności do lat 5.

Red.

Źródło i fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *