Znęcał się nad trzyletnim dzieckiem

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Policjanci prowadzący postępowanie ustalili, że mężczyzna co najmniej od maja tego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad trzyletnim dzieckiem swojej partnerki. Teraz podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

W miniony piątek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych otrzymał informację od pracowników pomocy społecznej o tym, że w jednej z wałbrzyskich rodzin mieszkających na Sobięcinie najprawdopodobniej od pewnego czasu dochodzi do znęcania się nad dzieckiem. Około godziny siódmej rano policjanci zapukali do drzwi mieszkania przy ul. Kolejarskiej i od razu zauważyli, że trzylatek ma ślady fizycznego znęcania się nad nim. Obrażenia widoczne były na twarzy, a jak się później okazało także na całym ciele. Policjanci udali się więc z dzieckiem do szpitala, aby ustalić, czy obrażenia nie zagrażają jego życiu. Na miejscu zatrzymali natomiast 21-letniego sprawcę przestępstwa.
Ostatecznie zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził psychiczne i fizyczne znęcanie się 21-latka nad trzyletnim pasierbem od maja tego roku. Wstępnie ustalono, że małoletni doznał średniego uszczerbku na zdrowiu. Wałbrzyszanin usłyszał już zarzuty.
W minioną niedzielę sąd na wniosek policjantów i prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 7,5 roku pozbawiania wolności, gdyż działał w warunkach recydywy. Trzylatek do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do wałbrzyskiego domu małego dziecka, gdzie zapewniona została mu specjalistyczna pomoc.
W związku z tym zdarzeniem apelujemy, aby reagować na przemoc w rodzinie. Wyzwiska, groźby, bicie i krzywdzenie bliskich jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy taki przypadek powinien być zgłoszony na Policję albo do najbliższego ośrodka pomocy społecznej.

Źródło i fot.
Komenda Miejskia Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *