Nowe policyjne motocykle

Na teren Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu niebawem wjadą dwa nowe motocykle. Oba jednoślady zostały już odebrane przez wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego i obecnie znajdują się we Wrocławiu, gdzie trwa ich tzw. dozbrajanie o dodatkowy sprzęt potrzebny do pełnienia służby. Oba też jeszcze podczas tegorocznego lata mają wyjechać na wałbrzyskie drogi. Jednoślady te niewątpliwie będą znacznym wzmocnieniem technicznym dla codziennej służby funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.

To będą pierwsze dwa pojazdy na ulicach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego w nowych barwach wzbogaconych o odblaskowy żółto-zielony kolor. BMW R1250RT są wyposażone w 136 koni mechanicznych, mają pojemność 1250 cm3 i średnio zużywają 4,75 litra na 100 kilometrów.
W związku z otrzymaniem nowych jednośladów, dwóch policjantów „drogówki” uczestniczyło ostatnio w czterodniowym szkoleniu techniki jazdy na motocyklu na torze w Bednarach pod Poznaniem. Poza zajęciami teoretycznymi, nasi mundurowi ćwiczyli między innymi awaryjne hamowanie, jazdę na kolanie i tzw. ósemki.

źródło i fot.
Komenda miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *