BWA zaprasza w lutym!

WYSTAWA JACEK DALBOR „UCIELEŚNIENIE” – 03.02.2023 – 02.03.2023

W swojej twórczości artysta porusza się w obrębie ludzkiego ciała, to właśnie ciało, a nie twarz jest dla niego wyrazicielem emocji. Operuje monochromatyczną plamą i konturem, na pierwszy rzut oka oczywistym, ale pełnym domysłów i niedopowiedzeń. Jak sam mówi, nie Interesuje go ciało nagie, ale ciało rozebrane, maluje zawsze ludzi rozebranych. Twierdzi, że ubranie jest rodzajem masek, przesłon, przebrań, upozorowań. Poprzez ubranie manifestujemy nasz stosunek do rzeczywistości, nasze pragnienia, obawy, marzenia, rozczarowania. To do czego przynależymy lub do czego aspirujemy.
Ucieleśnienie jest dla niego rodzajem relacyjnej formy, którą wytwarzamy wokół swojej cielesności, formy, która pojawia się między bezwarunkowością ciała nagiego i skonwencjonalizowaniem ciała ubranego. Formy, która istnieje między cielesnością naszą a cielesnością innych. Jak mówi Gombrowicz: „Ja sam dla siebie nie potrzebuję formy, ona jest mi potrzebna po to tylko, aby ten drugi mógł mnie zobaczyć”.

Kuratorka wystawy: Ilona Sapka

WYSTAWA ALEX URBAN „SHE DEVIL” – 10.20.2023 – 16.04.2023

Artystka zajmuje się malarstwem, rzeźbą i fotografią. Na wystawie zaprezentowane będą prace malarskie i rzeźbiarskie, które autorka bardzo często stara się przedstawić, jako osobistą podróż
w świat wspomnień, fantazji i marzeń, z pogranicza snu i jawy, którym nadaje frapującą formę. Wymykające się jednoznacznej interpretacji prace, wypełniają dziwne postaci, zjawy rodem
z horrorów. Artystka często sięga do sfery sacrum jednocześnie pozostając w estetyce kiczu. Poprzez swoje prace podchodzi do tematów seksualności, cielesności, czy religii oraz kondycji i roli kobiety we współczesnym świecie. Walczącej o prawo do bycia sobą, do wyrażania złości, frustracji
i niezadowolenia.

WYSTAWA „VII WAŁBRZYSKI WEEKEND FOTOGRAFII”

W dniach 24,25,26 lutego 2023 Wałbrzyski Klub Fotograficzny wraz ze Współorganizatorami – Wałbrzyska Galerią Sztuki BWA – Muzeum Porcelany – Biblioteką pod Atlantami – Art Cafe Pod Pretekstem – zapraszają na VII Wałbrzyski Weekend Fotografii.
Zaprezentowanych zostanie kilka wystaw w wielu przestrzeniach wystawienniczych miasta.
W Galerii Sztuki Współczesnej WGS BWA na Starej Kopalni – jak zawsze – zaprezentowane zostaną wystawy Gości wydarzenia, zaproszonych na tę okazję do Wałbrzycha. W Galerii Pod Atlantami – wystawa zbiorowa WKF – interpretująca literaturę. Ciekawą propozycją będzie też kolejna z wystaw indywidualnych Członkini WKF, którą współorganizuje Muzeum Porcelany. W Art Cafe Pod Pretekstem natomiast – zbiorowa wystawa, podsumowująca całoroczny projekt – tym razem w nowej formule.
Wystawa dostępna w przestrzeniach Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA od początku lutego do 12 marca 2023 roku.

Kurator wystawy: Jarosław Michalak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OFERTA WARSZTATOWA CENTRUM CERAMIKI UNIKATOWEJ NA ROK 2023

WARSZTATY CERAMICZNE
Na zajęciach uczestnicy poznają cały proces technologiczny od projektu, przez formowanie w glinie, wypał oraz szkliwienie lub malowanie prac. Z uwagi na proces technologiczny prace są gotowe do odbioru po upływie 3 tygodni.
WARSZTATY GARNCARSKIE
Uczestnicy warsztatów pod okiem i przy pomocy instruktora próbują wytoczyć na elektrycznym kole garncarskim prosty kształt naczynia. Z uwagi na proces technologiczny prace są gotowe do odbioru po upływie 3 tygodni.
KALKOMANIA
Uczestnicy poznają jedną z technik zdobienia wyrobów porcelanowych, jaką jest kalkomania. Warsztat rozpoczyna się od zaprojektowania grafiki, następnie uczestnicy mają do dyspozycji 5 kolorów kalki: czarny, żółty, czerwony, niebieski i zielony. Wycięta kalka stanie się materiałem do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji, która nanoszona będzie na porcelanowe talerze lub kubki. Po warsztatach porcelanowe wyroby pozostaną w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej w celu wypalenia – utrwalenia kalki i będą gotowe do odebrania lub wysyłki w ustalonym terminie.
WARSZTATY ZDOBNICZE
Każdy z uczestników projektuje, a następnie samodzielnie ozdabia farbami na zimno porcelanowe kubki lub talerze, które później stają się unikalną pamiątką po wizycie w Centrum Ceramiki Unikatowej. Powstałe wyroby będą gotowe do zabrania po zakończeniu warsztatów.
GIPSOWE MALOWANKI
Każdy z uczestników otrzymuje trzy małe formy rzeźbiarskie odlane z gipsu (po uprzednim ustaleniu formy mogą tematycznie nawiązywać do zainteresowań dzieci, pór roku bądź świąt). Za pomocą farb akwarelowych dzieci malują przestrzenne odlewy, tworząc unikatowe pamiątki. Warsztat jest skierowany do małych dzieci, pobudza wyobraźnię przestrzenną oraz uruchamia motorykę. Pomalowane wyroby będą gotowe do zabrania zaraz po warsztatach.
WARSZTATY CERAMICZNO-GRAFICZNE
Uczestnicy mają za zadanie na własnoręcznie rozwałkowanym płacie gliny, przyciętym do wymiarów antyramy (format 18×13 cm) wyżłobić otrzymanymi narzędziami rysunek. Temat uzależniony jest od preferencji uczestnika. Następnie za pomocą gąbki nakładane są farby akrylowe. Kolejnym etapem jest odciśnięcie na szybie antyramy rysunku. Odciśnięty, kolorowy rysunek malowany jest czarną farbą akrylowa i po wyschnięciu złożony w postać antyramy. Praca gotowa jest do zabrania bezpośrednio po warsztatach.
LINORYT
Na zajęciach uczestnicy poznają proces wykonania odbitki graficznej w technice linorytu, samodzielnie projektują, wykonują oraz odbijają na prasie drukarskiej swoją pracę. Unikatowa grafika będzie gotowa do odbioru po zajęciach.
Kontakt w sprawie warsztatów:
tel.: 74 667 09 21 | mail: ceramika1@bwa.wabrzych.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *