Zaatakowała nożem swojego partnera

W minioną sobotę wieczorem na Nowym Mieście podczas libacji alkoholowej doszło do kłótni pomiędzy 25-letnią kobietą, a 33-letnim mężczyzną, która zakończyła się tragicznie w skutkach. Ostatecznie wałbrzyszanka sięgnęła po nóż i trzykrotnie dźgnęła nim w brzuch i w plecy swojego partnera. Na szczęście poszkodowany przeżył, ale z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mająca ponad 3 promile alkoholu w organizmie podejrzana trafiła natomiast do policyjnej izby zatrzymań i po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut spowodowania u innej osoby ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do niebezpiecznej dla życia sytuacji doszło w minioną sobotę po godzinie 17:00 w jednym z mieszkań przy ul. Chopina w Wałbrzychu. Wezwani pod wskazany adres policjanci kryminani wałbrzyskiej komendy i prewencji drugiego komisariatu szybko wykluczyli, aby w zdarzeniu brały udział osoby obce dla pokrzywdzonego – jak wynikało ze zgłoszenia – i ustalili faktyczne okoliczności w jakich doszło do przestępstwa. Okazało się, że mężczyznę podczas kłótni zaatakowała jego partnerka. Podczas wykonanych na miejscu zdarzenia czynności 25-latka została zatrzymana i kolejne dwie doby spędziła w policyjnej celi, gdzie trzeźwiała. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w momencie popełnienia przestępstwa kobieta miała w organizmie 3,2 promila.

Wałbrzyszanka w poniedziałek przyznała się do zarzucanego jej czynu i w prokuratorze złożyła wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo spowodowania u innej osoby ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podejrzanej grozi teraz kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu ostatecznie po złożonych przez wałbrzyszankę wyjaśnieniach zastosował w stosunku do kobiety środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Wydał także nakaz opuszczenia przez kobietę wspólnie zajmowanego z pokrzywdzonym mieszkania.


Red.
Źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *