Potrąconych zostało dwoje pieszych

Dzisiaj po godzinie 13:00 na terenie Wałbrzycha doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Wyjeżdżając swoim samochodem z ul. Batorego 38-letni wałbrzyszanin nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej ul. Lotników (od strony ul. Czerwonego Krzyża) 41-letniej kierującej innym samochodem osobowym i doprowadził do zderzenie obu pojazdów. Następnie samochód prowadzony przez pokrzywdzoną w kolizji kobietę, siłą rozpędu wjechał na chodnik, gdzie potrąconych zostało dwoje pieszych w wieku 36 i 16 lat, a także uszkodzony znak drogowy.


Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi. Prowadzący jedną osobówek wałbrzyszanin – sprawca kolizji – za doprowadzenie do zdarzenia ukarany został mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Policjanci ruchu drogowego odebrali kierującym także dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia pokolizyjne.
POLICJA APELUJE
Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy dojeżdżaniu do skrzyżowania oznaczonego znakami ostrzegawczymi, włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność.
Przypominamy również inne przepisy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, szczególnie teraz, kiedy mamy zimową aurę. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe.
Wszystkim kierującym przypominamy także, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Pamiętajmy, aby z zimowej pogody, którą obserwujemy od dłuższego czasu, korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.
Źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *