Filharmonia Sudecka w lutym 2023

Zapraszamy na sześć różnorodnych wydarzeń muzycznych do sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej przy ulicy Słowackiego 4 w Wałbrzychu. Rozpoczynamy wyjątkowym wydarzeniem jakim będzie koncertowe wykonanie opery Wolfganga Amadeusza Mozarta Don Giovanni – 3.02.2023 o godzinie 19:00. Realizację przedsięwzięcia poprowadzi dyrygent bułgarskiego pochodzenia na stałe mieszkający w Wiedniu: Vladimir Kiradjiev. Dyrygować będzie Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, a solistami koncertu będą studenci Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu.

Kolejne wydarzenie to koncert zatytułowany Tango – swoisty język ciał. Ten koncert to propozycja dla miłośników Astora Piazzolli, bandoneonu i najsłynniejszych tang tego kompozytora. Jako solista wystapi Klaudiusz Baran. W drugiej części koncertu usłyszą Państwo „Misatango – Misa a Buenos Aires” (1996), najsłynniejszą kompozycję argentyńskiego twórcy Martina Palmeri’ego, na sopran – Małgorzata Priebe, chór mieszany, bandoneon – Klaudiusz Baran, fortepian – Paweł Mazur i Orkiestrę Smyczkową, którą poprowadzi Agnieszka Franków-Żelazny. Zapraszamy 11.02.2023 o godzinie 18:00
Koncert walentynkowy zatytułowany „Miłość ci wszystko wybaczy” to szansa na cenne przeżycia artystyczne. Dlaczego? Za klasykiem: najbardziej podobają nam się utwory, które dobrze znamy. W programie kameralnym usłyszą Państwo Michelangelo Ensemble, zespół złożony z muzyków Orkiestry Filharmonii Sudeckiej, którym towarzyszyć będzie Joanna Dobrakowska – mezzosopran. Repertuar wieczoru to melodie pełne miłości ze słynnych musicali i filmów: My Fair Lady, Skrzypek na dachu, Rosemary Baby, Siedmiu wspaniałych itd. Na koncert zapraszamy we wtorek 14.02.2023 o godzinie 19:00.
Program koncertu symfonicznego „Ostatni wirtuoz Romantyzmu” wypełni Uwertura do opery „Semiramida” Gioacchino Rossiniego, III Symfonia „Szkocka” Felxa Mendelssohna oraz I koncert skrzypcowy fis-moll Henryka Wieniawskiego. Solistką koncertu będzie znakomita skrzypaczka Sara Dragan. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk. Zapraszamy w piątek 17.02.2023 o godzinie 19:00.
Następnego dnia, w sobotę 18.02.2023 zapraszamy na kolejny koncert kameralny, który w bieżącym sezonie artystycznym przygotowała Filharmonia Sudecka. Kwintet dęty drewniany wykona kompozycje Hindemitha, Farkasa, Kilara i Łukasza Wosia. Ten ostatni napisał specjalnie dla naszej Filharmonii, a także dla tego właśnie zespołu Kwintet dęty, którego prawykonanie usłyszą Państwo w trakcie tego koncertu. Wystąpią: Ildiko Juhasz – flet, Szymon Fortuna – klarnet, Ilona Hlubek-Długołęcka – obój, Alicja Korpal-Karasiewicz – fagot i Grzegorz Mondry – waltornia. Koncerty kameralne odbywają się w formule Muzycznych podwieczorków w Filharmonii, co oznacza, że po koncercie melomani mają możliwość spotkać się z muzykami w nieformalnej atmosferze, przy kawie i herbacie porozmawiać, wspólnie się sfotografować. Serdecznie zapraszamy.
24 lutego 2023 o godzinie 19:00 proponujemy koncert symfoniczny, który poprowadzi Maestro Tadeusz Wojciechowski. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod jego batutą wykona kompozycje Emmanuela Chabriera La fete polonaise, Camila Saint-Saensa I Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33 i Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego. Solistą koncertu będzie niemiecki wiolonczelista Clemens Weigel. To będzie wspaniała uczta muzyczna, której nie można przegapić.
W lutym w trakcie ferii zimowych zapraszamy na warsztaty perkusyjne, które odbywać się będą w Filharmonii Sudeckiej w poniedziałki 13 i 20 lutego 2023 w godzinach 9:30-10:30 oraz 11:00-12:00. W trakcie zajęć dla osób powyżej ósmego roku życia uczestnicy m. in. zapoznają się z instrumentami orkiestrowymi – kotły, wibrafon, ksylofon, dzwonki, tam-tam, werbel, talerze, tamburyn, triangiel, poznają zasady prawidłowego trzymania pałek i uderzania nimi, zagrają na zestawie perkusyjnym, także w rytmie groove, poznają bębny, w które uderza się rękami – bongosy, djembe, kongi, a po prezentacji sposobu gry, wspólnie zagrają podstawowe rytmy i improwizacje. Nie zabraknie body percussion i bum bum rurek. Warsztaty prowadzi Jagoda Wojtylak, perkusistka współpracująca z Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów dostępne są na stronie internetowej Filharmonii Sudeckiej oraz jako wydarzenie w mediach społecznościowych. Zapraszamy.

Kasa biletowa czynna od wtorku do czwartku w godzinach 13:00-15:30, a w piątek na dwie godziny przed koncertem. Bilety dostępne są także online: www.filharmonia-sudecka.bilety24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *