Walczą z przestępczością narkotykową

7 osób zostało zatrzymanych w ciągu ostatnich czterech dni za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Jedna osoba dodatkowo odpowie za posiadanie amunicji bez zezwolenia, którą funkcjonariusze zabezpieczyli podczas przeszukania jej mieszkania. Policjanci po raz kolejny mówią stanowcze nie osobom zajmującym się tym nielegalnym procederem i zapowiadają dalsze, codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

Do pierwszej interwencji doszło w poniedziałkowe przedpołudnie. Funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne udali się na Piaskową Górę. W mieszkaniu zatrzymali 23-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego. Kobieta w miejscu swojego zamieszkania ukrywała narkotyki w postaci marihuany.
W tym samym dniu, kilka minut przed godziną 18:00 patrol prewencji z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w Śródmieściu zauważył młodego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie substancji zabronionych prawem. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że 18-letni wałbrzyszanin również miał przy sobie marihuanę.
To nie był jednak koniec poniedziałkowych zatrzymań. Parę minut po godzinie 23:00 na jednej z ulic w Jedlinie- Zdrój policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna ukrywał przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci marihuany.
We wtorek wieczorem funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy na Starym Zdroju zatrzymali 27-letniego wałbrzyszanina. Przy mężczyźnie ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy. To jednak nie był koniec jego kłopotów. Policjanci w jego mieszkaniu znaleźli także amunicję, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia.
Wczoraj, również patrol wałbrzyskich wywiadowców zatrzymał trzy osoby, które posiadły narkotyki. Na początku w ręce mundurowych w dzielnicy Biały Kamień wpadło dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich 26-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego ukrywał przy sobie środek odurzający w postaci marihuany. Zaledwie 5 minut później, drugi patrol wywiadowców zatrzymał 38-letniego wałbrzyszanina, u którego znaleźli niedozwoloną substancje w postaci marihuany. Kilka godzin później w dzielnicy Śródmieście wywiadowcy zatrzymali znanego im osobiście 23-latka. Przy mieszkańcu naszego miasta znaleźli narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy.
27-letniemu mieszkaniowcowi naszego miasta za posiadanie amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Pozostałym podejrzanym za popełnione przestępstwa grożą trzy lata za kratami więzienia.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *