Złodzieje kabli telekomunikacyjnych zatrzymani

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych zatrzymali dwóch mieszkańców naszego miasta. Mundurowi ustalili, że to 22 i 27-latek w tym roku popełnili serię przestępstw związanych z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych działając na szkodę jednej z ogólnopolskich firm. Straty oszacowane zostały na łączną kwotę blisko 80 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze otrzymywali od lutego tego roku, co jakiś czas ,zgłoszenia o popełnionych przestępstwach związanych z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych na terenie naszego miasta. Prowadząc działania operacyjne ostatecznie mundurowi wytypowali, kto jest odpowiedzialny za dwadzieścia cztery tego typu czyny, gdzie starty, w wyniku zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej w różnych miejscach, wyniosły dokładnie 77 tysięcy złotych.
We wtorek wieczorem mundurowi zatrzymali dwóch podejrzanych w tej sprawie – 22 oraz 28-latka. Obaj wpadli w ręce policjantów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Z ustaleń policjantów wynika, ze kradzieży, a przy tym do uszkodzenia przewodów telekomunikacyjnych i spowodowania zakłócenie działania części sieci, mężczyźni dokonywali w okresie od 13 lutego do 31 października tego roku.

Za popełnione przestępstwa obaj odpowiedzą teraz przed sądem. 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, a 27-latkowi 12 lat więzienia w związku z działaniem w warunkach recydywy. Decyzją prokuratory podejrzani objęci zostali dozorem policyjnym.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *