Dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierujących

Funkcjonariusze z Wałbrzycha od wczorajszego popołudnia zatrzymali na ulicach naszego miasta i regionu dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich w stanie kompletnego upojenia alkoholowego jechał samochodem osobowym. Drugi wpadł w ręce mundurowych, kiedy pod również pijany poruszał się po drodze publicznej hulajnogą elektryczną.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących 17 listopada przed godziną 13:00 zatrzymali do kontroli drogowej w Michałkowej na terenie gminy Walim policjanci ruchu drogowego. 42-latek podczas jazdy samochodem miał w wydychanym powietrzu 2,10 promila alkoholu. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu. Zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samochód odholowali na parking strzeżony.

Późnym wieczorem – około godziny 23:30 – funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu zauważyli jadącego niepewnie ulicą 1 Maja w Wałbrzychu na hulajnodze elektrycznej mężczyznę. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że 28-latek również był pijany. Wydmuchał 1,81 promila alkoholu. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu nie pojechał już jednośladem.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami – tak jak rowerzyści – natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *