Poznaj kobiety nauki – w piątek w Starej Kopalni

W ostatni dzień marca Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na warsztaty kreatywne do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA poświęcone osiągnięciom kobiet w nauce. Dlaczego tak mało o nich wiemy? Czy kobiety nie mają naukowych osiągnięć? Te i inne odpowiedzi poznacie Państwo w piątek od 16:30 w Starej Kopalni, a na koniec sami będziecie mieli okazję opatentować swój wynalazek.

Czas na prawdziwy quiz o kobietach nauki. Potrafisz wymienić wynalazki stworzone przez kobiety? Wiesz, że niektóre z nich są tak powszechne, że korzystasz z nich w codziennym życiu? Niektóre z nich są niemal cały czas przy tobie! Wiele się mówi o mężczyznach w kontekście nauki, wynalazców, odkryć. Stara Kopalnia chce skierować kopalniane reflektory na kobiety nauki. Twórcze, inspirujące, niezwykłe. Zbyt długo pozostały w cieniu mężczyzn – pora to zmienić.
31 marca o godzinie 16:30 na specjalnie przygotowanych warsztatach „Kobiety w nauce” w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbędą się kreatywne zajęcia. Rozpoczną się od rozpoznania naukowego terenu, czyli odkrywania wałbrzyskich interaktywnych stanowisk strefy SOWA. Następnie uczestnicy wezmą udział w kreatywnej rozgrzewce. Na czym będzie polegała i czy odpowiedzi znajdą się na ekranie TV? Kiedy umysły uczestników będą już gotowe i rozgrzane, przyjdzie czas na prawdziwy quiz o kobietach nauki. I ich wynalazkach. Osiągnięcia techniki i rzeczy codziennego użytku, które doskonale znacie i używacie, ale prawdopodobnie przez myśl Wam nie przyszło kto je wymyślił. Dlaczego tak jest? Co spowodowało taką sytuację? Czy nie czas to zmienić? Poznajcie odpowiedzi na wszystkie pytania. Poznajcie kobiety nauki!
Rozwiążcie zadania i zagadki, odnajdźcie odpowiedzi na pytania, stwórzcie własne pomysły i je zrealizujcie! Kreatywny czas warsztatów zakończcie stworzonym patentem najlepszego pomysłu, jaki powstanie w Waszej grupie!
To będzie bardzo twórcze piątkowe popołudnie w Starej Kopalni!
Koszt zajęć to tylko 8 zł, a w czasie ich trwania będzie można zwiedzić i zobaczyć wszystkie z eksponatów wałbrzyskiego mini centrum nauki. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, warto więc zaopatrzyć się w bilet już teraz. Wejściówki dostępne są na stronie instytucji www.starakopalnia.pl. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:30, 31 marca i potrwa około 2 godzin. Zajęcia dedykowane są dla młodzieży i dorosłych od 14 roku życia. Zapraszamy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *