Aktywni „Mechanicy”

Zespół Szkół Nr 5 to jedna z najaktywniejszych placówek w naszym mieście, a jej uczniowie regularnie angażują się w liczne projekty. Tylko w ostatnich dniach młodzi przedstawiciele placówki przy ulicy Ogrodowej wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Dla Polski”.

Sprzątania nigdy za wiele – z tego założenia wyszli uczniowie drugiej klasy w zawodzie technik programista, którzy pod opieką nauczycielek „Mechanika” – Adrianny Jabłonowskiej oraz Marleny Nowak odpowiedzili na apel Stowarzyszenia „Dla Polski”, przyłączając się do akcji porządkowania lasów i terenów zielonych. Daleko uczniowie ZS Nr 5 jednak nie musieli sięgać, gdyż tym razem skupili się na oczyszczeniu ze śmieci terenów wokół szkoły. Efekt pracy „Mechaników” to nie tylko dobrze spędzony czas, ale również kilka worków śmieci zebranych przez drugoklasistów.
Jak wspomnieliśmy, Zespół Szkół Nr 5 wręcz tętni życiem. I to nie tylko ze względu na najliczniejszą w regionie społeczność uczniowską, ale również mnogość imprez edukacyjnych, które odbywają się na Ogrodowej. Oprócz wspomnianej akcji sprzątania „Mechanik” gościł ostatnio przedstawicieli Budimexu, a także uczestników międzynarodowych warsztatów z udziałem Inspekcji Transportu Drogowego Polski i Czech, oraz policji. Ponadto za uczniami Narodowe Czytanie spod znaku ballad i romansów Adama Mickiewicza, a pierwszoklasiści wzięli udział w tradycyjnych Otrzęsinach. I to wszystko w przeciągu zaledwie kilku dni.

Bartłomiej Nowak

zdjęcie – MECHANIK_07.10.2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *