ZIMA NA DZIKOWCU

 

Strefa Ski-fun, orczyk, kolej linowa, ognisko dla każdego za free. Jeśli tylko pogoda i temperatura dopiszą, mieszkańcy regionu wałbrzyskiego mają gdzie poszaleć na nartach, sankach lub po prostu podziwiać zimę na boguszowskim stoku Dzikowca.

Już od czwartku 9 lutego br do końca ferii zimowych Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach zaprasza wszystkich chętnych na zimowe szaleństwo. Można będzie nie tylko skorzystać z wyciągu orczykowego czy tzw. taśmy, ale też wjechać „kanapą” na szczyt, skąd roztacza się przepiękny widok na Wałbrzych, okoliczne masywy górskie. Przy dobrej pogodzie widać nawet najwyższy budynek we Wrocławiu, Sky Tower.
Póki co, pogoda na Dzikowcu jest świetna. Armatki śnieżne pracują pełną parą, a ratraki przygotowują stok do narciarskiego szaleństwa. Szusować można od stacji wyciągu orczykowego czyli mniej więcej od połowy góry. Ale na sam szczyt będzie można też wjechać w sobotę lub niedzielę w celach turystycznych. Przez cały czas działa też „taśma”. To rzadko spotykana na stoku forma wyciągu dla najmłodszych, bardzo prosta i bezpieczna, dzięki której można wykonywać swoje pierwsze szusy na śniegu.
Ekipa z OSiR-u w Boguszowie Gorcach postanowiła dodatkowo uatrakcyjnić pobyt na Dzikowcu. W każdą sobotę i niedzielę będzie przygotowane ognisko, przy którym każdy będzie mógł się ogrzać, a także upiec kiełbaskę. Ferie zimowe z Dzikowcem w Boguszowie-Gorcach ruszają i będą
codziennie 9-16 oraz 18-21, a w weekendy 10-16. W tym atrakcje: bezpłatna TAŚMA + Strefa SKI-Fun oraz KOLEJ turystycznie.
Red.
źródło i fot. OSiR Boguszów-Gorce, archiwum

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *