Będzie park wodny

 

W dniu 2 lutego Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój Leszek Orpel podpisał umowę na budowę Letniego Parku Wodnego. Park powstanie na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego „ACTIVE Jedlina”, przy ul. Sportowej.

I etap prac zakłada powstanie niecki wodnej z atrakcjami, budowę mini tężni, pomieszczeń socjalno-technicznych oraz przygotowanie infrastruktury pod kolejne etapy rozbudowy Parku Wodnego. Okazuje się, że będzie to wielkie przedsięwzięcie budowlane, największe w historii Jedliny. Ta największa w historii miasta inwestycja realizowana będzie przez firmę DAM-BUD z Ludwikowic Kłodzkich. Przewidywany termin zakończenia I etapu to kwiecień 2024.
Jednak to nie wszystko! Przypominamy, że w połowie grudnia 2022 roku Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel podpisał umowę na budowę grawitacyjnego toru saneczkowego, przy którym powstanie także ścieżka zdrowia. W tym przypadku wykonawcą inwestycji opartej na wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii stosowanej przy budowie tego typu torów w Europie będzie firma Pana Jarosława Bociana MJM SERVICE z Malinowic. Budowa toru rozpocznie się wiosną 2023 roku. Zakończenie budowy planowane jest pod koniec tegorocznych wakacji. Będzie to kolejna atrakcja w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Przypominamy, że tor saneczkowy to wspaniały punkt dla dzieci. Wbrew swojej nazwie jest to letni tor, na którym zarówno dorośli, jak i dzieci mogą jeździć na specjalnych sankach. Na torze saneczkowym najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego każda przejażdżka musi odbyć się z użyciem kasku.
Red.

Źródło i fot. jedlinazdroj.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *