Ferie w dobrym rytmie w filharmonii

Czym jest body percussion i bum bum rurki, jak gra się na werblu albo wibrafonie – tego między innymi będzie można dowiedzieć się podczas warsztatów perkusyjnych przygotowanych przez Filharmonię Sudecką w Wałbrzychu. Jest to propozycja dla dzieci i młodzieży, która odbędzie się pod hasłem „Ferie w dobrym rytmie” w dwa poniedziałki przypadające w czasie ferii.

Warsztaty będą dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. Mogą wziąć w nich udział dzieci i młodzież od ósmego do szesnastego roku życia. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie w grze na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia odbędą się w Filharmonii Sudeckiej przy ul. Słowackiego 4 w Wałbrzychu w następujących terminach:
13.02.2023, godz. 9:30-10:30 i 11:00-12:00
20.02.2023, godz. 9:30-10:30 i 11:00-12:00
O przypisaniu uczestnika do konkretnej grupy decydują organizatorzy.
W programie warsztatów znajdzie się prezentacja sposobu gry na kotłach, wibrafonie, ksylofonie, dzwonkach, tam-tamie, werblu, talerzach, zestawie perkusyjnym. Młodzi ludzie sami będą mogli zagrać na wybranych instrumentach, a gdy poznają już tajniki gry, spróbują wspólnie stworzyć i wykonać własny utwór. Wiele zabawy dostarczą zajęcia z bum bum rurkami oraz body percussion, w którym instrumentem perkusyjnym staje się sam perkusista.
https://www.youtube.com/watch?v=2ptP5H-NLDY
Ten bogaty program warsztatów przygotuje i zrealizuje Jagoda Wojtylak, perkusistka współpracująca z Filharmonią Sudecką zarówno jako muzyk orkiestry symfonicznej, jak i edukatorka realizująca program audycji filharmonii w szkołach i przedszkolach. Wykorzystując swoje doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi oraz występach estradowych zaprezentuje program warsztatów, który z pewnością ich uczestnikom sprawi wiele radości.
Koszt udziału w godzinnych warsztatach to 30 zł od osoby.
Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza bit.ly/3DjUKB0.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło  Filharmonia Sudecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *