Zatrzymane na kradzieżach sklepowych

Wspólnie i w porozumieniu okradły sklepy w galerii handlowej, jednak dzięki szybkiej reakcji pracowników ochrony i będących w pobliżu policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy, trzy mieszkanki Wałbrzycha zostały zatrzymane na gorącym uczynku popełnionych przestępstw. Podczas wykonanych czynności mundurowi zabezpieczyli skradzione artykuły tekstylne i odzieżowe.

Wałbrzyscy policjanci praktycznie codziennie prowadzą kontrole rejonów placówek handlowych w naszym mieście. Celem nadrzędnym dla funkcjonariuszy jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjezdnych, a także zapobieganie popełnianiu przestępstw w ich rejonach. Tym razem funkcjonariusze zespołu prewencji wałbrzyskiej komendy w sobotni wieczór patrolowali rejon centrum miasta i Sobięcina. Kiedy otrzymali informację o będących na terenie galerii handlowej przy ul. 1 Maja trzech kobietach, które dokonały już w czterech sklepach kradzieży, szybko udali się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że 19, 23 i 26-latka, działając wspólnie, zabrały z półek sklepowych i wieszaków ubrania, kosmetyczki, portfel i plecaki o łącznej wartości ponad 1700 złotych i za wszystko nie zapłaciły. Przy próbie ucieczki z ostatniego ze sklepów pracownicy ochrony obiektu ujęli kobiety, a te chwilę później zostały ostatecznie przez policjantów zatrzymane i doprowadzone do wałbrzyskiej komendy. Podczas czynności procesowych wałbrzyszanki przyznały się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe. Za kratami więzienia kobiety mogą teraz spędzić nawet 5 lat.


Red.
Źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *