Gorący styczeń w wałbrzyskiej filharmonii

Po kubańskich rytmach, które rozgrzały publiczność w zeszłym tygodniu, Filharmonia Sudecka zaprasza na kolejne „gorące koncerty”. Ich tematami przewodnimi będą: muzyka hiszpańska oraz muzyka z okazji Dnia Babci i Dziadka. W weekendowym programie znajdą się dwa wydarzenia – piątkowy koncert symfoniczny zatytułowany „Gorąca i tragiczna miłość Cyganki i Torreadora” oraz sobotni koncert kameralny z cyklu „Muzyczne podwieczorki w Filharmonii”, podczas którego muzykę prosto z serca ze specjalną dedykacją dla babć i dziadków zagra zespół Tria Corda.

W koncercie symfonicznym jako solistka wystąpi Dorota Graca – skrzypaczka, koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Sudeckiej, która wykona Symfonię hiszpańską d-moll op. 21 Édouarda Lalo. W programie wieczoru znajdą się też Suita nr 1 i 2 z opery „Carmen” Georges’a Bizeta oraz „España” Emmanuela Chabriera. Orkiestrą dyrygował będzie Radosław Droń, znany wałbrzyskiej publiczność szczególnie z sezonu 2017/2018, w którym to w Filharmonii Sudeckiej pełnił funkcję dyrygenta-rezydenta oraz asystenta I dyrygenta Bartosza Żurakowskiego.
Do udziału w sobotnim koncercie zaproszeni są w szczególności dziadkowie i babcie ze swoimi wnukami. Filharmonia dedykuje im specjalną ofertę biletową, w której każdy wnuczek będzie mógł zakupić dla swoich dziadków bilety za symboliczną złotówkę. W programie koncertu znajdą się utwory na flet, fortepian i waltornię, a wykona je trio w składzie: Sylwia Waindok, Anna Mondry i Kamil Grabowski. Są to muzycy znani z Orkiestry Filharmonii Sudeckiej a także ze swojej działalności na rzecz rozwoju życia muzycznego w naszym regionie. Specjalna oferta biletowa na Dzień Babci i Dziadka dostępna jest wyłącznie w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej.


20.01.2023 r., godz. 19:00
Gorąca i tragiczna miłość Cyganki i Torreadora
sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej przy ul. Słowackiego 4, Wałbrzych
Wykonawcy:
Radosław Droń – dyrygent
Dorota Graca – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
Program:
E. Chabrier – „España”
É. Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll op. 21
G. Bizet – Suita nr 1 i 2 z opery „Carmen”

Bilety: 40/43 zł – normalny, 30/32 zł – ulgowy.
21.01.2023 r., godz. 18:00
Koncert Kameralny – Tria Corda
sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej przy ul. Słowackiego 4, Wałbrzych
Wykonawcy:
Sylwia Waindok – flet
Anna Mondry – waltornia
Kamil Grabowski – fortepian
Program:
G. Barboteu – „Esquisse”
E. Ewazen – „Ballade, Pastorale and Dance”
F. Duvernoy – „Trio nr 2”
A. F. Doppler – „Souvenir du Rigi op. 38”
Bilety: 30/32 zł – normalny, 20/22 zł – ulgowy.
Bilety dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmonia-sudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: www.filharmonia-sudecka.bilety24.pl.
Więcej informacji: http://filharmonia-sudecka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *