„Z ZUŻYTEGO COŚ NOWEGO

„Z ZUŻYTEGO COŚ NOWEGO” – CZYLI W TROSCE O NASZĄ PLANETĘ

22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to okazja do tego, by zastanowić się jaki jest nasz wpływ na kondycję naszej Planety. Przez codzienne wybory i czynności każdy z nas może przyczynić się do poprawy środowiska. W gminie Świdnica od wielu lat prowadzimy edukację ekologiczną, ze szczególnym uwzględnieniem przedszkolaków i uczniów gminnych placówek oświatowych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszamy na cykl warsztatów dla dzieci pn. „ Z ZUŻYTEGO COŚ NOWEGO”, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Skąd pomysł na takie warsztaty? Wszystko zaczęło się już podczas Jarmarku Wielkanocnego w Pszennie. Sołectwa, koła gospodyń oraz stowarzyszenia biorące w nim udział same zaproponowały, by w sposób pożyteczny wykorzystać pojemniki po żywności spożywczej używanej do przygotowania Świąt Wielkiej Nocy. Niemal od razu powstało hasło tegorocznych warsztatów czyli „Z ZUŻYTEGO COŚ NOWEGO” i tak wspólnie od kilku dni rozpoczęło się zbieranie puszek po konserwach, kukurydzy, owocach a także wytłoczek i pojemników.
Zużyte materiały posłużą do przeprowadzenia ekologicznych warsztatów dla dzieci z terenu gminy Świdnica. Szczegółowe informacje dot. miejsca i terminu spotkania dostępne są na plakacie informacyjnym. Zajęcia przeprowadzą przedstawiciele sołectw, stowarzyszeń i KGW. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *