Kolejni sklepowi złodzieje w rękach policjantów

Tylko od wczorajszego popołudnia wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy okradali placówki handlowe w naszym mieście. Jeden z nich w środowy wieczór po dokonaniu przestępstwa zaatakował również pracownika ochrony, przez co odpowie teraz przed sądem za kradzież rozbójniczą. Dwóch sprawców usłyszało już zarzuty, trzeciemu ogłoszone zostaną dzisiaj. Agresywny mężczyzna może trafić za kraty na 10 lat, pozostałym grozi pięcioletni pobyt za kratami więzienia.

W środowe popołudnie – po godzinie 13:00 – funkcjonariusze pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o ujęciu na terenie placówki handlowej przy ul. Wieniawskiego na kradzieży 27-letniego mieszkańca naszego miasta. Na miejscu policjanci potwierdzili, że mężczyzna ukradł z półek sklepowych jednej z drogerii różnego rodzaju perfumy powodując straty w kwocie ponad 1400 złotych. W toku wykonanych z zatrzymanym mężczyzną czynności procesowych, mundurowi dodatkowo udowodnili podejrzanemu, że w 23 lutego tego roku w tym samym miejscu dokonał kradzieży produktów drogeryjnych o łącznej wartości ponad 650 złotych. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. O dalszym losie wałbrzyszanina zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.
Kilka godzin później – około godziny 19:30 – dzielnicowi pierwszego komisariatu udali się na interwencję do marketu znajdującego się przy ul. Długiej w Wałbrzychu. To tam pracownicy sklepu ujęli sprawcę kolejnego przestępstwa. Na miejscu mundurowi ustalili, że 33-latek po dokonaniu kradzieży butelki z alkoholem oraz różnego rodzaju słodyczy, przy próbie ucieczki ze sklepu, zaatakował ochroniarza, jednak dzięki jego właściwej reakcji, przebywającego w naszym mieście mieszkańcowi Elbląga nie udało się oddalić z placówki handlowej. Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany i noc spędził w celi wałbrzyskiej komendy. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Następnie stanie na wokandzie sądowej.
Ostatni ze złodziei wpadł w ręce mundurowych dzisiaj przed godziną 8:00. Policjanci prewencji drugiego komisariatu otrzymali informację, że pracownicy jednego ze sklepów przy ul. Armii Krajowej ujęli na kradzieży 34-letniego wałbrzyszanina. Na miejscu policjanci potwierdzili, że doszło do przestępstwa. Mężczyzna próbował wynieść z placówki handlowej różnego rodzaju produkty spożywcze, a straty oszacowane zostały na kwotę około 530 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. I ten mężczyzna ostatecznie również odpowie przed sądem.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *