Weekend dla Seniorów w wałbrzyskiej kopalni

Stara Kopalnia w Wałbrzychu przyłącza się do akcji weekend seniora z kulturą. Będą zwiedzania z przewodnikiem za symboliczną złotówkę.

Już w najbliższy pierwszy październikowy weekend 1 i 2 października w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą”. Program zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mający na celu uaktywnić seniorów i zachęcić ich do interesującego i aktywnego gospodarowania czasem. W tym roku ponad 500 zgłoszonych instytucji w całej Polsce chce przekonać seniorów że warto uczestniczyć w kulturze.
Dzięki akcji seniorzy będą mieli możliwość dowiedzieć się jak bogatą ofertę dla nich mają znajdujące się w pobliżu instytucje kultury. Taką placówką jest też Stara Kopalnia w Wałbrzychu, która w pierwszych dniach października udostępni seniorom swoją trasę turystyczną za symboliczną złotówkę. Pierwszego i drugiego października każdy po 60. roku życia będzie mógł wybrać się na trwającą dwie godziny wycieczkę z przewodnikiem po byłej kopalni węgla kamiennego „Julia”. Warunkiem skorzystania z oferty będzie okazanie dokumentu potwierdzającego rok urodzenia. Promocyjne bilety będzie można nabyć w kasach w dniu zwiedzania przed wyjściem na trasę. Te odbywać się będą jak zawsze o pełnych godzinach – pierwsze wyjście o godz. 10:00, ostatnie o 16:00. Od października w Starej Kopalni nie będzie już dodatkowych wyjść weekendowych o godzinie 17:00.
Instytucja przypomina i zachęca również do udziału w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Stara Kopalnia jest na pierwszej stronie listy obiektów, które polecane są ze swoją ofertą edukacyjną. Na dzieci i młodzież szkolną, wycieczki grup zorganizowanych czeka szeroka oferta zajęć edukacyjnych o różnej tematyce i stopniu zaawansowania dopasowanym do wieku i umiejętności uczestników. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.starakopalnia.pl w zakładce nauka, oferta edukacyjna.
Przewodnicy górnicy czekają na trasie turystycznej na zwiedzających codziennie. Stara Kopalnia czeka na ciekawych górniczego świata od 10 do 18. Wejścia o pełnych godzinach, ostatnie o godzinie 16:00

źródło i fot. Stara Kopalnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *