Za zakupy hulajnogą kompletnie pijany

Policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie wczoraj po południu postanowili skontrolować mężczyznę poruszającego się niepewnie na hulajnodze. Szybko okazało się, że jadący jedną z bocznych ulic tej miejscowości 29-latek jest kompletnie pijany. W związku z tym zdarzeniem przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu i tym środkiem transportu jest zabroniona prawem. W takim przypadku kwota mandatu to 2,5 tysiąca złotych i taki właśnie ostatecznie otrzymał sprawca tego poważnego wykroczenia drogowego.

W czwartek po godzinie 16:00 mieroszowscy funkcjonariusze zauważyli mężczyznę jadącego z torbą z zakupami na hulajnodze przez ul. Przejazd. Postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieroszowianin wydmuchał aż 1,52 promila alkoholu. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 złotych i do domu nie wrócił już jednośladem.
W związku z tym zdarzeniem przypominamy, że nieodpowiedzialni kierujący hulajnogami – tak jak rowerzyści – w przypadku stanu nietrzeźwości muszą się liczyć z mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Jeżeli znajdują się po użyciu alkoholu grzywna wynosi tysiąc złotych.
Kiedy jednak funkcjonariusze zadecydują o skierowaniu w stosunku do sprawcy dokumentacji do sądu o ukaranie, ten może orzec nawet zakazem kierowania jednośladami, a wtedy kolejne spotkanie z policjantami może być już nie wykroczeniem, a przestępstwem. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *