W weekend wyeliminowani dwaj kolejni nietrzeźwi kierujący

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta wałbrzyscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych kierujących, którzy w weekend wsiedli za kierownice swoich samochodów w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich – 30-latek – wydmuchał blisko promil, a drugi – 49-latek – blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Starszy z mężczyzn miał także aktywny zakaz sądowy do poruszania się pojazdami. Jeszcze raz przypominamy. Nie ma przyzwolenia na jazdę po alkoholu!

Kolejny raz przypominamy, że surowe konsekwencje czekają kierujących, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu. W sobotę przed godziną 11:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa drogowego 49-latka, który kierował na ul. wrocławskiej samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u wałbrzyszanina 1,93 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo posiadał wydany w 2013 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu na 10 lat zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna trafił więc do pomieszczenia dla osób zatrzymanych i następnego dnia – po wytrzeźwieniu – usłyszał zarzuty.
W niedzielę przed godziną 9:00 funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali natomiast na ul. Solickiej w Szczawnie-Zdroju 30-letniego mieszkańca naszego miasta. Jechał on samochodem osobowym mając w organizmie 1,05 promila alkoholu. I ona za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.
Pierwszemu z nich grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanego sądowego zakazu. Drugi, za jazdę „na podwójnym gazie”, może spędzić za kratami więzienia 2 lata. Po raz kolejny przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem alkohol, nie jadę!

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *