22-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków

Policjanci kolejny raz apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Przy niesprzyjającej zimowej aurze bardzo ważne jest aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni. Tego właśnie w dzisiaj w nocy nie zrobił 22-latek, który jadąc główna drogą Sokołowska uderzył kierowanym przez siebie samochodem w słup energetyczny. Na szczęście nic mu się nie stało.

 

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz ciągłych apeli policjantów, w piątkową noc na ul. Głównej w Sokołowsku doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 22-letni mieszkaniec tej miejscowości zjechał swoim samochodem osobowym z jezdni na pobocze, by ostatecznie uderzyć pojazdem w latarnię uliczną, a następnie porzucił pojazd.
Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie ustalili, kto kierował i udali się do miejsca zamieszkania sprawcy. Był trzeźwy i na szczęście nic mu się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu za uszkodzenia samochodu, a także sporządzili przeciwko młodemu kierowcy, który prawo jazdy ma od dwóch lat, dokumentację celem wystosowania wniosku do sądu o ukaranie. Ten zadecyduje o karze dla mieszkańca gminy Mieroszów.

POLICJA APELUJE

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej przepisami. Pamiętajmy również aby właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *