W RĘCE POLICJANTÓW W CIĄGU DWÓCH DNI WPADŁO CZTERECH KIERUJĄCYCH

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego od środy zatrzymali w naszym regionie czterech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, w tym dwóch rowerzystów. Rekordzista prowadzący jednoślad miał ponad promil alkoholu w organizmie. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach.

W środę około godziny szóstej nad ranem funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu na ul. 11 listopada w Wałbrzychu skontrolowali 21-letniego mężczyzny jadącego rowerem. Okazało się, że był on kompletnie pijany. Wydmuchał 1,03 promila alkoholu. Wałbrzyszanin ukarany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i w dalszą drogę nie pojechał jednośladem
Czwartek to trzej kolejni zatrzymani kierujący znajdujący się pod wpływem alkoholu. Po godzinie 8:00 mający 0,28 promila alkoholu w organizmie 50-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany na ul. Głowackiego w Boguszowie-Gorcach przez policjantów miejscowego komisariatu na jeździe samochodem osobowym. W tym przypadku interwencja zakończyła się odebraniem mężczyźnie prawa jazdy i sporządzeniem dokumentacji do sądu.
Wieczorem – przed godziną 19:00 – funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie na ul. Mickiewicza w tej miejscowości zatrzymali rowerzystę znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu, tym razem 37-letniego mieszkańca Golińska. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w kwocie tysiąca złotych i również w dalszą drogę nie pojechał jednośladem.
Po godzinie 22:00 27-letni wałbrzyszanin w Boguszowie-Gorcach na ul. Szkolnej trafił w ręce tym razem kolejnych miejscowych policjantów. W jego przypadku wynik badania to 0,33 promila alkoholu w organizmie. Poruszający się samochodem osobowym mężczyzna również utracił w momencie kontroli uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *