USŁYSZAŁA ZARZUTY OSZUSTWA I WYŁUDZENIA

W wyniku działań operacyjnych policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali, a funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą postawili zarzuty oszustwa oraz wyłudzenia pożyczki 44-letniej wałbrzyszance. Kobieta w połowie października 2018 roku doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem jeden z banków oferujących pożyczki, a mającą swój oddział w naszym mieście.

 

Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 16 października 2018 roku podejrzana przekazała pracownikowi jednego z banków zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do zatrudnienia oraz wysokości osiąganych przez nią zarobków. Kobieta otrzymała wtedy pożyczkę w kwocie ponad 3 tysięcy złotych, ale nie zamierzała jej spłacać. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.
We wtorek przed południem podejrzana została zatrzymana przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy na ul. Rycerskiej w Wałbrzychu, a następnie policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przedstawili 44-latce dwa zarzuty. Kobieta odpowie przed sądem za oszustwo oraz wyłudzenie pożyczki. Za kraty więzienia może trafić na 8 lat.

 

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *