Zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów przestępca drogowy

Kolejnego mężczyznę, tym razem z sądowym zakazem kierowania pojazdami, zatrzymali wczoraj o poranku wałbrzyscy policjanci. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze ponownie przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

37-letni mieszkaniec Wałbrzycha poruszała się samochodem osobowym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 8:00 przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Złotoryi z 2022 roku, wałbrzyszanin ma obowiązujący do sierpnia tego roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Red.
źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *