Pobili dwoje lokatorów jednego z budynku na Starym Zdroju

W wyniku realizacji zebranych w sprawie informacji, wałbrzyscy policjanci drugiego komisariatu zatrzymali dwóch wałbrzyszan w wieku 25 i 38 lat. Jak się okazało, pijani w momencie zdarzenia agresorzy, pobili dwoje lokatorów jednego z budynku na Starym Zdroju, kiedy ci zwrócili im uwagę na zakłócanie ładu i porządku na klatce schodowej. O losie obu mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

Pokrzywdzeni w poprzednią środę zgłosili się do komisariatu informując, że dzień wcześniej zostali zaatakowani przez dwóch nieznanych im mężczyzn na klatce schodowej budynku przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Pijani mężczyźni mieli pobić 48-latkę i 50-latka, po tym jak właśnie ci lokatorzy zwrócili uwagę agresorom na niewłaściwe zachowanie na terenie wspólnoty. Pokrzywdzony był bity rękoma i kopany po całym ciele, a pokrzywdzona – kiedy stanęła w obronie męża – uderzona przez jednego ze sprawców pięścią w twarz, doznając poważniejszych obrażeń głowy. Dodatkowo sprawcy zagrozili obojgu pokrzywdzonym pozbawieniem życia.
Podjęte przez funkcjonariuszy drugiego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu działania,doprowadziły do wytypowania, kto jest odpowiedzialny za popełnienie przestępstwa i ostatecznie do zatrzymania obu podejrzanych. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych w poprzedni piątek przy ul. Pocztowej w Wałbrzychu.
Obaj wałbrzyszanie podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu. Swoją agresję tłumaczyli nadmiarem wypitego alkoholu. Za udział w pobiciu, a przy tym doprowadzenia do poważniejszych obrażeń ciała u pokrzywdzonej kobiety, mogą teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją prokuratury obaj objęci zostali dozorem policyjnym oraz mają zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *