Policja podsumowała majówkę

Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych w naszymi mieście i powiecie wałbrzyskim czuwało 87 policjantów drogówki. Głównym celem prowadzonych działań była pomoc kierującym w bezpiecznym podróżowaniu poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych. Na drogach nie doszło do żadnego poważnego wypadku, odnotowano 18 kolizji. Ponadto ujawniono 6 kierujących pod wpływem alkoholu.

 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących oraz osób spędzających majówkę w naszym mieście, od 30 kwietnia do 3 maja na trasach komunikacyjnych, jak również na terenie miasta i powiatu służbę pełniło 87 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy.
Wałbrzyscy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu majowego. Funkcjonariusze obecni byli na drogach miast i wsi naszego powiatu. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.
W efekcie tych działań policjanci skontrolowali 226 pojazdów, wystawili 101 mandatów karnych – głównie za przekroczenie prędkości i zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Obsługiwali też 18 kolizji.
Długi weekend majowy już się zakończył, jednak o bezpieczeństwie na drodze warto pamiętać na co dzień, a nie tylko od święta, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *