ŚWIĘTO WŁÓKIENNIKA W GŁUSZYCY

W Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy kolejny raz odbyły się obchody Święta Włókiennika, na które przybyło wiele osób związanych z przemysłem włókienniczym. Podczas spotkania Senator RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuszycy Grzegorz Milczarek uhonorowali osoby zasłużone dla głuszyckiego włókiennictwa, co pokazuje, jak ważne było to dla lokalnej społeczności.

 

Statuetki „Zasłużony dla włókiennictwa” otrzymali: Teresa i Antoni Żegalscy, Ewa Gojżewska, Jan Strzałkowski, Wiesława i Stanisław Waligóra, Barbara i Waldemar Mongiałłowie, Zofia Waligóra, Urszula Wysocka, Zbigniew Gireń, Lubomira Siudyła, Danuta i Zdzisław Szymańscy, Janina Włodarczyk, Aniela i Marian Gorazdowscy, Grażyna i Jerzy Adamkowie, Bożena Lach, Eliana Łukaszek, Barbara Jelewska, Teresa i Jan Gromalowie, Grażyna i Ryszard Krawczykowie, Wiesława Onyszkiewicz, Krystyna Skowrońska, Zofia Jarecka, Marian Kozica, Lucyna Płatowicz, Danuta Skuza oraz Bożena Zawiła. Statuetkę „Honorowy Zasłużony dla włókiennictwa” otrzymali: Pani Jarosława Rowska oraz Pan Jan Chmura. Nie mogło zabraknąć też występów artystycznych. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać wspaniałych głosów utalentowanych wokalnych artystek – Julii Mongiałło, Marii Kuźmy, Joanny Surmy oraz Chóru Seniorów „Renoma”.
Gmina Głuszyca oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie oraz za pamięć o tak ważnym święcie. To właśnie ludzie, którzy przyczynili się do rozwoju przemysłu włókienniczego, nadali miastu niepowtarzalny charakter i klimat. Jednocześnie składają serdeczne życzenia wszystkim, którzy niegdyś byli związani z przemysłem lekkim w Głuszycy. To właśnie dzięki nim miasto stało się tak wspaniałe i warto doceniać ich wkład w rozwój Gminy.
źródło i fot.
gluszyca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *