„Edukacja przez inspirację”

Mimo deszczowej aury 14. kwietnia pozostanie w pamięci wielu uczniów z sześciu gmin Powiatu Wałbrzyskiego dniem niezwykle ważnym, ponieważ właśnie tego dnia, w Pałacu Jedlinka w Jedlinie Zdroju, odbyło się podsumowanie realizowanej w latach 2022/2023 edycji projektu „Edukacja przez inspirację”, którego liderem jest Gmina Walim.

Projekt jest przedsięwzięciem o charakterze edukacyjnym organizowanym ze środków Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu oraz zaangażowanych gmin: Walim, Boguszów-Gorce, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice i Szczawno Zdrój.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w postaci wycieczki do miejsc znanych z bogatej historii oraz posiadających bezcenne walory krajoznawcze – w listopadzie uczniowie mieli okazję poznać Warszawę.
Ostatnim, w tej edycji, wydarzeniem edukacyjnym była wycieczka do Pałacu Jedlinka, pod przewodnictwem Łukasza Kazka, jednego z pomysłodawców inicjatywy.
Zaraz po zakończeniu zwiedzania nastąpiło oficjalne podsumowanie i nagrodzenie zwycięzców konkursów wycieczkowych, uświetnione spotkaniem z dziennikarkami Arletą Zalewską i Magdaleną Rigamonti.

źródło i fot. walim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *