Stadion Górnika reaktywacja

W Warszawie odbyło się spotkanie pomiędzy Ministrem Michałem Dworczykiem, posłem Marcin Gwoździem, wicemarszałkiem Grzegorzem Macko i premierem Mateuszem Morawieckim poświęcone dedykowaniu środków rządowych na odbudowę stadionu Górnika Wałbrzych.

Stadion przez wiele lat był chlubą Wałbrzycha, niestety po upadku przemysłu górniczego zapaść dosięgła również wałbrzyski sport. Dzisiaj stadion popada w ruinę.
Jednak pojawiła się szansa na odbudowę historycznego obiektu ze względu na różnego rodzaju wsparcie finansowe, jakiego rząd udziela polskim samorządom.
– Wraz z posłem Marcin Gwoździem i wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Grzegorzem Macko przedstawiliśmy premierowi w szczegółach koncepcję odbudowy stadionu Górnika Wałbrzych, którego kibice od lat zabiegają o gruntowny remont – poinformował na swoich mediach społecznościowych szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Wałbrzych ze sportowymi tradycjami
– Nasze miasto zasługuje na nowoczesną infrastrukturę sportową. Jestem pełen nadziei, że dzięki przychylności rządu premiera Morawieckiego ostatecznie uda się sfinalizować ten projekt, podobnie jak było z obwodnicą Wałbrzycha – podkreśla wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.
Więcej informacji we wtorek na portalu naszemiasto.walbrzych.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *