Kompletnie pijany kręcił tzw. bączki na parkingu

Nie miał wyobraźni, kiedy  w nocy z 26 na 27 maja wsiadł za kierownicę samochodu osobowego. 24-letni mieszkaniec Wałbrzycha na jednym z parkingów najpierw popisywał się swoimi umiejętnościami „za kółkiem” i w sposób efektowny wprowadził pojazd w poślizg. W pewnym momencie postanowił jednak wyjechać na drogę publiczną i udać się w kierunku Sobięcina i wtedy właśnie stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie samochodem i zakończył swoją podróż na pasie dzielącym jezdnie. Okazało się, że był kompletnie pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jadący z nim pasażer jeszcze więcej – bo blisko 3 promile. Obaj trafili do policyjnej celi. Kierujący w związku z popełniony przestępstwem drogowym został zatrzymany, jego kolega doprowadzony do wytrzeźwienia.

Wałbrzyscy policjanci prewencji oraz ruchu drogowego przed godziną pierwszą w nocy otrzymali zgłoszenie, że ktoś „pali gumy” na parkingu przy al. Kasztanowej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszeni i szybko udali się na miejsce. Okazało się, że kierujący zdążył już wyjechać na drogę publiczną i udał się w dół ul. 1 Maja. Kilkaset metrów dalej przygoda mężczyzny z kierownicą samochodu się zakończyła, gdyż po utracie panowania nad pojazdem trafił pojazdem na pas dzielący jezdnię, uszkadzając go.
Badanie na zawartość alkoholu wykonane przez mundurowych z wałbrzyskiej komendy wykazało, że 24-letni mieszkaniec naszego miasta miał 1,81 promila alkoholu w organizmie. Jadący z nim pasażer lewdo trzymał się na nogach, a wydmuchał 2,79 promila. Kierującemu policjanci odebrali prawo jazdy, a jego samochód trafił autolawetą na parking strzeżony. Teraz podejrzany stanie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Warto podkreślić, iż właściwa reakcja mieszkańców pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć możliwej tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także zadzwonić do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112, które przekaże informację Policji, a dyżurny, tak jak w tym przypadku, wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą zakończyć się tragedią na drodze.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *