SKLEPOWE WIZYTY ZŁODZIEI

Czterech kolejnych mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego trafiło w tym tygodniu w ręce policjantów. Jeden z nich odpowie za nocną kradzież z włamaniem do marketu. Uwaga! Mężczyzna podczas popełnienia przestępstwa kompletnie pijany zasnął na terenie placówki handlowej. Drugi z zatrzymanych przyklejał natomiast kody kreskowe z cenami dużo tańszych produktów na droższe i odpowie za oszustwa, a kolejna dwójka podejrzanych próbowała wyjść z jednej z wałbrzyskich drogerii po prostu nie płacąc za zakupy. O losie całej czwórki zadecyduje teraz sąd.

Do pierwszego zgłoszenia doszło w miniony poniedziałek w godzinach porannych, kiedy pracownicy sklepu znajdującego się przy ul. Pionierów w Głuszycy przyszli na poranną zmianę i zauważyli leżącego przy półce z alkoholem mężczyznę. Wezwani na miejsce miejscowi policjanci szybko ustalili, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego w godzinach nocnych włamał się do marketu rozbijając jedną z szyb na tylnej ścianie budynku, a następnie zaczął konsumować produkty spożywcze i alkoholowe, by ostatecznie po prostu zasnąć. 41-latek był tak upojony alkoholem, że konieczna była jego wizyta w szpitalu. Teraz musi się jednak liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 10 w związku z dokonaniem kradzieży z włamaniem.
Wczoraj około godziny 13:00 w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu wpadł natomiast 23-letni mieszkaniec naszego miasta, który chwilę wcześniej został ujęty przez pracowników ochrony sklepu przy ul. Wieniawskiego, po tym jak przykleił kod kreskowy lusterka wartego blisko 20 zł na markową piłę o wartości blisko 400 złotych, doprowadzając w ten sposób właścicieli placówki handlowej do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Okazało się, że to nie było pierwszego tego typu przestępstwo popełnione przez mężczyznę. 23-latek dwa dni wcześniej w ten sam sposób wyniósł z marketu inne elektronarzędzia o wartości blisko 700 złotych. Podejrzany tym samym dopuścił się oszustw za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.
Dwie godziny później policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali informację o będących na terenie galerii handlowej przy ul. 1 Maja dwóch złodziejach i szybko udali się na miejsce zdarzenia. Okazało się, że 27 i 28-latek zabrali z półek sklepowych jednej z drogerii perfumy o wartości ponad 500 złotych i nie zamierzali za nie zapłacić. Przy próbie wyjścia z obiektu handlowego zostali ujęci przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymani przez funkcjonariuszy i doprowadzeni do komisariatu. Podczas czynności procesowych obaj przyznali się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *