Nie wyhamował swoim pojazdem i czołowo uderzył

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W sobotę po południu pod jednym z wiaduktów kolejowych w Boguszowie-Gorcach w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 16-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego – pasażerka jednego z pojazdów – trafiła do szpitala. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

W sobotę przed godziną 14:00 20-letni kierujący samochodem osobowym, w wyniku nadmiernej prędkości nie wyhamował przed znakiem STOP i zderzył się czołowo z wyjeżdżającym spod wiaduktu kolejowego, a mającym pierwszeństwo przejazdu, innym samochodem osobowym, którym kierowała 42-latka.
W wyniku tego zdarzenia małoletnia pasażerka pojazdu sprawcy trafiła do szpitala, ale na szczęście nie doznała obrażeń ciała. Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia. Ustalili podczas wykonywanych czynności, że oboje kierujący byli trzeźwi. Ostatecznie sprawca zdarzenia otrzymał mandat karny w kwocie ponad tysiąca złotych i 10 punktów karnych.
W związku z tym zdarzeniem kolejny raz apelujemy o zdrowy rozsądek za kierownicą. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

ŻRÓDŁO I FOT.
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *