Radosny Patriotyzm w Świebodzicach

Po raz pierwszy w Świebodzicach odbyła się świetna gra terenowa pod nazwą Radosny Patriotyzm, którą z wielkim zapałem przygotowali Harcerze ze Szczepu Harcerskiego Imago im. Batalionu Zośka. Wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż zainteresowało wiele osób. Miło było patrzeć jak w zespołach, całymi rodzinami uczestnicy gry wędrowali po mieście odkrywając kolejne zagadki przy pomocy kodów QR.

Harcerze na czele z Dowódcą Szczepu Karolem Marcyniukiem dołożyli wszelkich starań, aby 2 maja był wyjątkowo radosny. Z myślą o mieszkańcach zorganizowali także Festyn Patriotyczny, który odbył się w Parku Miejskim. Na uczestników czekała moc atrakcji, animacje dla dzieci, konkursy, gry zabawy, był także słodki poczęstunek.
W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, Komendantka Hufca ZHP w Świdnicy Mariola Pamuła oraz Zastępca Komendanta Piotr Pamuła.

Piknik Patriotyczny poprowadził Dowódca Karol Marcyniuk, który powitał serdecznie wszystkich uczestniczących w wydarzeniu, podziękował harcerzom za wielkie zaangażowanie, a także Burmistrzowi Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta oraz Sekretarz Miasta za wsparcie okazane w organizację wydarzenia oraz za bardzo dobrą współpracę. Burmistrz w swym wystąpieniu podziękował Dowódcy za pielęgnowanie pięknej tradycji patriotyzmu, za bezustanne zaangażowanie w życie naszego miasta, za empatię i uśmiech. Życzenia oraz podziękowania złożyli również Zastępca Burmistrza wraz z Sekretarz. Piknik rozpoczęto od odśpiewania hymnu oraz wzniesienia flagi na maszt.
Wszystkie konkursy i zabawy nawiązywały do polskich tradycji, na pikniku dominowały barwy biało-czerwone, które dumnie prezentowali uczestnicy na przypinkach, ubraniach. Zwycięzcy gry terenowej zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami, dyplomami i nagrodami.
Wydarzenie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury.

Red.

źródło i fot. swiebodzice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *