Gmina Szczawno-Zdrój zebrała prawie 200.000 zł

Gmina Szczawno-Zdrój zebrała prawie 200.000 zł Nowe dane ze zbiórki 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Kolejne wielkie granie i była moc! Mieszkańcy Szczawna-Zdroju kolejny raz pokazali wielkie i otwarte serca. Choć aura była niekorzystna, serca pomagających jak co roku pełne były empatii i gorąca. Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, z Miejskiej Szkoły Podstawowej oraz radni Rady Miejskiej zebrali do puszek (jak już wcześniej informowaliśmy) ponad 27 tys PLN. Prawdziwy rekord padł jednak dzięki eSkarbonce założonej przez wolontariuszkę ze szczawieńskiego ceramika, do której – uwaga- udało się zebrać ponad 170 tys PLN!!! W 31. Finale „wielkiego grania” nie mogło zabraknąć Teatru Zdrojowego, który tradycyjnie zorganizował koncert z licytacją i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zorganizował „wielkie świąteczne pływanie”.
Tego roku zorganizowano wielkie pieczenie ciast, a wpływ ze sprzedaży tych słodkości zasilił jedną z „wośp-owych” puszek.


Tradycyjnie stroną organizacyjną zajął się sztab przy Zespole Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie, którego uczniowie każdego roku udowadniają, że mają wielkie serca. Współdziałanie jednostek organizacyjnych, hojność lokalnych przedsiębiorców, zaangażowanie wolontariuszy pozwoliły pomimo trudnej sytuacji zagrać szczodrze dla Orkiestry.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim ludziom dobrej woli i wolontariuszom za czas i wysiłek w realizację szczytnego celu, jakiemu przyświeca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

źródło i fot. uzdrowiskowa gmina Szczawno-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *