Policjanci eliminują z dróg kolejnych nietrzeźwych kierujących

Dwóch rowerzystów oraz jednego kierowcę samochodu osobowego wyeliminowali w ostatnich dniach z ruchu wałbrzyscy i boguszowscy policjanci. Rekordzista prowadzący jednoślad miał 2,39 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach.

 

7 października około godziny 17:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na ul. Głównej w Czarnym Borze dokonali kontroli 53-letniego mężczyzny jadącego rowerem. Okazało się, że był on kompletnie pijany. Wydmuchał 2,17 promila alkoholu. Ostatecznie mężczyzna ukarany został grzywną w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu nie wrócił już jednośladem.
W sobotę po godzinie 18:00 inni funkcjonariusze tego samego komisariatu na ul. Traugutta w Boguszowie-Gorcach również zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, tym razem 60-letniego mieszkańca tej miejscowości. W tym przypadku wynik badania to 0,93 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i również w dalszą drogę nie pojechał jednośladem.
Dzisiejszy poranek to kolejny zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Po godzinie 8:00 mający 0,77 promila alkoholu w organizmie 32-letni mieszkaniec naszego miasta został wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. W tym przypadku interwencja zakończyła się odebraniem mężczyźnie prawa jazdy i sporządzeniem dokumentacji do sądu.
Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *