Poszukiwania 83-latka zakończone sukcesem!

Ponad czterdziestu policjantów, wspomaganych przez ratowników GOPR, strażaków zawodowych i ochotników, szukało wczoraj wieczorem 83-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna, mający problemy zdrowotne – m.in. z pamięcią – wyszedł z domu i nie było z nim żadnego kontaktu. Do poszukiwań wykorzystano psy służbowe oraz drona. Po kilku godzinach na szczęście mężczyznę odnaleziono całego i zdrowego.

Komendant Komisariatu Policji I w Wałbrzychu natychmiast podjął decyzję o wezwaniu do jednostki wszystkich policjantów w trybie alarmowym. Po kilkunastu minutach w komisariacie stawiali się mundurowi gotowi szukać zaginionego. Z pomocą przyszli również ratownicy z Sudeckiej Grupy GOPR oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu i strażacy z OSP powiatu wałbrzyskiego. Poszukiwania wspierane były również przez funkcjonariusza z wałbrzyskiej komendy, który przyjechał na miejsce z psem tropiącym. Do działań służb ratunkowych wykorzystano dodatkowo drona oraz dwa psy służbowe z GOPR-u.

Do późnych godzin wieczornych mundurowi wspierani przez służby ratunkowe przeczesywali okoliczne lasy. Patrole piesze i zmotoryzowane sprawdzały wszystkie ciągi komunikacyjne, policjanci rozpytywali napotkanych mieszkańców, szukając zaginionego. Poszukiwania zakończyły się sukcesem. Tuż po godz. 21:00 w okolicach wałbrzyskiej obwodnicy funkcjonariusze odnaleźli 83-latka. Mężczyzna był zziębnięty i zdezorientowany. Po udzieleniu pomocy medycznej mężczyzna trafił ostatecznie pod opiekę rodziny.

źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *