Kradł tylko buty i skarpetki

Policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który od września do listopada tego roku dokonywał kradzieży w jednym ze sklepów w galerii handlowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Mężczyzna zainteresowany był jedynie skarpetkami i obuwiem. Wałbrzyszanin podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Policjanci drugiego komisariatu realizując informacje własne zatrzymali 40-latka w czwartek późnym wieczorem. Wcześniej, po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych, mundurowi ustalili, że to właśnie ten wałbrzyszanin w ostatnich tygodniach wielokrotnie wychodził z jednego ze sklepów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu nie płacąc za zakupy. Mężczyzna w ciągu dwóch miesięcy wyniósł z placówki handlowej łącznie 94 pary skarpetek oraz 14 par butów. Straty oszacowane zostały na kwotę blisko 6800 złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na postawienie wałbrzyszaninowi zarzutu kradzieży sklepowych w krótkich odstępach czasu. Teraz 40-latek może trafić za kraty więzienia na 5 lat. O losie podejrzanego zadecyduje sąd.

źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *