Postanowił zemścić się na znajomym

38-latek został w czwartek wieczorem zatrzymany przez policjantów kryminalnych drugiego komisariatu i odpowie przed sądem za dokonanie rozboju. Mężczyzna najpierw pobił swojego znajomego, a następnie zabrał mu telefon komórkowy. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące. Działał w warunkach recydywy.

20 lipca bm. sprawca zauważył na pl. Tuwima w Wałbrzychu swojego znajomego, z którym był od pewnego czasu w konflikcie. 38-latek zaszedł 35-latka od tyłu i zaatakował, uderzając pięścią w głowę – w ten sposób doprowadzając go do stanu bezbronności – a następnie ukradł mu telefon komórkowy o wartości 500 zł.
Zastraszony 35-latek ostatecznie zgłosił sprawę policjantom drugiego komisariatu dopiero dzień później. Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego z tej jednostki po otrzymaniu informacji o rozboju rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu sprawcy. Działania przeprowadzone przez mundurowych pozwoliły na zatrzymanie przestępcy jeszcze w czwartkowy wieczór przy ul. Wyszyńskiego na Piaskowej Górze.
Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Teraz grozi mu kara nawet 18 lat pozbawienia wolności, gdyż popełnił czyn zabroniony w warunkach powrotu do przestępstwa. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 najbliższych miesięcy. 38-latek trafił do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Policjanci w toku wykonanych czynności odzyskali skradziony telefon, który mężczyzna zdążył już zastawić w lombardzie.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *