Po pijanemu spowodowała kolizję

Głuszyccy policjanci w miniony czwartek późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego. Mundurowi szybko ustali jednak, że nie doszło do tego typu przestępstwa. Zatrzymali natomiast 34-letnią zgłaszającą, która jak się okazało kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości, a następnie uderzyła w znak drogowy i uciekła. Była pewna, że jak zgłosi kradzież pojazdu to uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Teraz grozi jej do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami.

W czwartek, kilka minut przed północą, dyżurny Komisariatu Policji w Głuszycy został powiadomiony przez 34-letnią mieszkanka powiatu wałbrzyskiego o kradzieży pojazdu. Policjanci natychmiast udali się do zgłaszającej, gdzie w odległości trzystu metrów od jej miejsca zamieszkania ujawnili pojazd, który wcześniej uderzył w znak drogowy.
W wyniku prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia głuszycy policjanci błyskawicznie ustali, iż to 34-latka mając 1,34 promila alkoholu w organizmie kierowała pojazdem i doprowadziła do zdarzenia drogowego. Następnie chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej upozorowała kradzież pojazdu. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Apelujemy o trzeźwą, odpowiedzialną jazdę. Wsiadając za kierownicę w stanie nietreściwości ryzykujemy własne zdrowie oraz innych uczestników ruchu, ale również narażamy się na odpowiedzialność karną. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komend Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *