postanowił wyjechać na drogę z sądowym zakazem

49-letniego kierującego z dwoma już sądowymi zakazami poruszania się pojazdami zatrzymali wczoraj późnym wieczorem wałbrzyscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

49-letni wałbrzyszanin poruszał się samochodem po raz kolejny już bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 22:00 na ul. Andersa w Wałbrzychu przez policjantów zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że dwoma wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2020 i 2021 roku roku mieszkaniec naszego miasta ma już dwa obowiązujące zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz czeka go trzeci, ale przy tym być może już kara pozbawiania wolności, ale o tym zadecyduje już sąd.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy dalsze działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *