Policyjna walka z przestępczością narkotykową

Pięć osób zostało zatrzymanych od minionego czwartku za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli między innymi marihuanę, amfetaminę oraz metamfetaminę. Łącznie to blisko 600 porcji handlowych narkotyków. Jedna z podejrzanych osób odpowie również za handel środkami zabronionymi prawem. Policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego mówią kolejny raz stanowcze nie przestępcom zaangażowanym w ten proceder. Przypominamy, że w tym zakresie prowadzone są ciągłe działania wzmożone.

15 września po godzinie 18:00 funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się na ul. Sikorskiego. To właśnie tam zatrzymali 24-letnią mieszkankę naszego miasta, którą podejrzewali o posiadanie narkotyków. Kobieta miała przy sobie woreczek, a w nim większe ilości amfetaminy, z których można było wykonać blisko 500 porcji handlowych tych narkotyków. Podejrzana noc spędziła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego udowodnili kobiecie handel środkami psychotropowymi, do czego 24-latka się przyznała.
W czwartek po godzinie 21:00 in policjanci tego samego pionu patrolowali rejon Czarnego Boru. Tam postanowili sprawdzić, czy narkotyków nie posiada przy sobie młody mieszkaniec Wałbrzycha. Podczas czynności procesowych potwierdziło się, że 19-letni wałbrzyszanin również miał przy sobie woreczek z narkotykami, tym razem w postaci metamfetaminy.
Piątkowy wieczór to wytypowane przez mundurowych kolejne dwa miejsca, w których zatrzymani ukrywali narkotyki. Dzielnicowi drugiego komisariatu przed godzina 18:00 zapukali do drzwi jednego z mieszkań na Nowym Mieście i tam zatrzymali 50-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna miał przy sobie niewielkie ilości amfetaminy.
Dwie godziny później kolejni policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedną z posesji na Podgórzu. Tam zatrzymali mężczyzn w wieku 25 lat i zabezpieczyli substancje psychotropowe w postaci metamfetaminy oraz środki odurzające w postaci marihuany.
W sobotę po godzinie 19:30 mundurowi zatrzymali ostatnią podczas tego weekendy osobę z narkotykami. Tym razem policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy patrolowali centrum miasta, gdzie na jednej z ulic zauważyli 23-latka. Młody mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę.
Czterej zatrzymani mężczyźni za posiadanie narkotyków mogą trafić za karty więzienia na najbliższe 3 lata. Kobiecie, która posiadała znaczne ilości środków psychotropowych oraz handlowała amfetaminą, grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 10. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

ŻRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejskia Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *