Okradała 90-letnią sąsiadkę

Przychodziła do mieszkającej w centrum miasta 90-latki, bo ta w związku z chorobą potrzebowała codziennej pomocy. Okazało się, jednak że chytry plan 44-latki był zupełnie inny. Podczas każdego pobytu w mieszkaniu seniorki – kiedy tylko nadarzyła się okazja – kobieta wykradała zaoszczędzone przez pokrzywdzoną pieniądze. Policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu, którzy zatrzymali podejrzaną bezpośrednio po zgłoszeniu, ustalili, że straty wyniosły aż 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze tej jednostki o sprawie zostali powiadomieni wczoraj. Z uzyskanych od córki pokrzywdzonej oraz samej seniorki informacji wynikało, że 44-latka przychodziła w odwiedziny do 90-latki przez kilka ostatnich tygodni. Kiedy młodsza sąsiadka zorientowała się, gdzie starsza kobieta trzyma gotówkę, zaczęła wykorzystywać podeszły wiek seniorki i jej nieuwagę, i praktycznie codziennie wykradała od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Łącznie w okresie od 25 kwietnia do 18 maja z mieszkania zniknęło 30 tysięcy złotych.
Bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia mundurowi pionu kryminalnego drugiego komisariatu udali się na ul. Mickiewicza, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 44-latkę. W trakcie przesłuchania podejrzana złożyła wyjaśnienia i przyznała się do popełnienia przestępstwa. Złodziejka stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu objęta została dozorem policyjnym.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *