Okradał dziadków i brał na nich pożyczki

21-letni wałbrzyszanin miał pomagać schorowanym dziadkom, a od dłuższego czasu okradał ich oraz brał na nich pożyczki w parabankach. Po pewnym czasie cały proceder wyszedł na jaw, a pod koniec zeszłego tygodnia młody mieszkaniec naszego miasta ostatecznie został zatrzymany i usłyszał łącznie jedenaście zarzutów. Sześć dotyczy kradzieży mienia oraz gotówki z konta, a pięć związanych jest z oszustwami. Teraz wnuczek, który okazał się też przestępcą, może trafić za kraty więzienia na 8 lat.

Młody mężczyzna od dłuższego czasu opiekował się schorowanymi dziadkami. Ci dali mu dostęp do karty płatniczej oraz hasło dostępowe do profilu internetowego banku, by robił im zakupy, a także podstawowe opłaty. Niestety 21-latek dysponował także dokumentami tożsamości członków najbliższej rodziny.
Wałbrzyszanin wpadł więc na pomysł, że przez internet, w różnych parabankach, złoży wnioski o pożyczki. W okresie od lutego do czerwca tego roku udało mu się to kilkakrotnie i łącznie uzyskał ponad 5 tysięcy złotych. Pieniądze trafiły na konto dziadków, którzy nic o tym nie wiedzieli. W tym samym czasie jednak, dysponując kartą płatniczą i danymi z konta internetowego, zaczął wykorzystywać pieniądze – zamiast do robienia opłat oraz zakupów dla najbliższych członków rodziny – do własnych celów. Łączna kwota jaką 21-latek pobrał z konta pokrzywdzonych wyniosła ponad 10 tysięcy złotych.
Dopiero kiedy do seniorów zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty od wierzycieli, ci zorientowali się, że ktoś wyłudził na nich pożyczki i postanowili powiadomić Policję. Ostatecznie cały proceder wyszedł na jaw i funkcjonariusze ustalili, kto popełnił szereg przestępstw na niekorzyść wałbrzyskich seniorów. 21-letni wnuczek został zatrzymany na terenie Szczawna-Zdroju. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi dodatkowo udowodnili mężczyźnie, że wyniósł z mieszkania sprzęt muzyczny o wartości 700 złotych.
21-latek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów i złożył wyjaśnienia. O wałbrzyszanina zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *