Nocne działania wałbrzyskich policjantów

Policjanci nie zwalniają tempa. Minionej nocy dziewiętnastu wałbrzyskich funkcjonariuszy brało udział w działaniach mających na celu zatrzymanie osób poszukiwanych. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Policjanci w ramach przydzielonych do służby zadań, kontrolują ewentualne „kryjówki” osób poszukiwanych, ukrywających się przed wydaną decyzją wymiaru sprawiedliwości, a także przeprowadzają kontrole samochodów i innych pojazdów, którymi przecież mogą poruszać się przestępcy. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna codzienna praca operacyjna, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.
Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.
Minionej nocy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu skontrolowali 30 pojazdów i wylegitymowali 76 osób. Wśród nich był 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który został zatrzymany o godzinie pierwszej na ul Długiej w Wałbrzychu. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonowa w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca pobytu do prowadzonego postępowania karnego.
Jak pokazują statystyki tylko od początku tego miesiąca w ręce wałbrzyskich mundurowych wpadło już ponad 50 osób poszukiwanych.

źródło i fot.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *