Jeżeli sąd zakazał ci poruszania się pojazdami, nie wsiadaj za kierownicę

Kolejnego mężczyznę, tym razem z sądowym zakazem kierowania pojazdami, zatrzymali wczoraj przed południem wałbrzyscy policjanci. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze ponownie przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

26-letni mieszkaniec naszego miasta poruszał się samochodem osobowym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 10:00 na ul. Długiej w Wałbrzychu przez dzielnicowych pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2021 roku, 41-latek ma obowiązujący do września 2025 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *